نمک طبی چشمه چیست؟
نمک طبی چشمه

نمک طبی چشمه چیست؟

نمک چشمه و یا به نوعی نمک کوه، به طور کلی به نمک‌هایی گفته می‌شود که از آب چشمه‌های جاری از زیر کوه و گنبدهای طبیعی نمک به دست می‌آیند. “نمک طبی چشمه” از چشمه‌سارهای گنبدهای نمکی استان فارس به روش دستی و کاملاً ارگانیک و بهداشتی استحصال می‌شود و با توجه به خلوص بالای آن، تحت هیچگونه فرآیند فرآوری شیمیایی قرار نمی‌گیرد.

این نمک تحت آنالیزهای مختلف قرار گرفته که در مجموع خلوص بالای ۹۹٫۵ درصد برای آن گزارش شده است. همچنین سولفات و مواد نامحلول آن نیز زیر حد مجاز استاندارد می‌باشد.

آنالیز خواص فیزیکی و شیمیایی

“نمک طبی چشمه” (خوراکی- طبی) علاوه بر سدیم کلرید حاوی یون‌های دیگری چون آهن، منیزیم، کلسیم، پتاسیم، لیتیم و به میزان اندکی ید می‌باشد. همچنین برخلاف بسیاری از نمک‌های صنعتی و طبیعی، عناصر سنگین ندارد و یا به مقدار بسیار بسیار کم دارد که زیر حد مجاز استانداردهای ملی و بین‌المللی است.

نمک طبی چشمه” دارای آنالیزهای معتبر و نیز ثبت برند، ایران‌کد و GS1 و مجوز اداره صنعت، معدن و تجارت بوده و در بسته‌بندی‌های بسیار شیک، بهداشتی و صادراتی در اختیار عزیزانی که به سلامتی خود و اطزافیانشان اهمیت قائل‌اند، قرار گرفته است.

نمک طبی چشمه هم کاربرد خوراکی و هم کاربرد بهداشتی دارد و حداقل یک قرن مورد استفاده خوراکی مردمان بومی آن منطقه بوده است.

لازم به ذکر است که هر کدام از یون‌های تشکیل دهنده‌ی نمک خواص منحصربفردی دارد که در بخش‌های دیگر به خواص و کاربردهای فوق‌العاده نمک اشاره می‌شود.

“گروه علمی – تحقیقاتی چشمه متشکل از اساتید و دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، مصرف این نوع نمک را به شما پیشنهاد می‌کند.”

چشمه نمکِ زندگیه

دیدگاه (2)

  • لطفا جهت اعتماد سازی جدول آنالیز آزمایشگاهی نمک را در سایت و صفحه اینستاگرامتون بگذارید.

    مریم
    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *شروع به تایپ کنید و برای جستجو Enter را فشار دهید