نمک طبی چشمه و کنترل فشار خون!!
فشار خون

نمک طبی چشمه و کنترل فشار خون!!

حالا میخواهیم نحوه ی درمان فشار خون را با استفاده از نمک طبی چشمه را به شما معرفی کنیم. “نمک طبی چشمه” (خوراکی- طبی) استحصال شده از چشمه‌سارهای طبیعی گنبدهای نمکی فارس حاوی عناصر مورد نیاز بدن مانند سدیم، منیزیم، کلسیم، پتاسیم، آهن، لیتیوم و ید به مقدار لازم می‌باشد.

سدیم از جمله عناصری است که:

وجود آن برای کنترل فشار و حجم خون و همچنین کارکرد اعصاب و عضلات ضروری است. کمبود سدیم باعث خستگی و افت فشار خون می‌شود. افزایش بیش از اندازه سدیم نیز باعث افزایش فشار و حجم خون می‌شود. وجود منیزیم، کلسیم و پتاسیم در کنار سدیم موجود در نمک باعث کنترل میزان فشار در خون می‌شود.

در نمک‌های تصفیه شده بازار، منیزیم و کلسیم موجود در نمک را با افزایش سود سوزآور حذف می‌کنند؛ لذا نمک‌های بازار فاقد عناصر اصلی تعدیل‌کننده فشار خون هستند.

لازم به ذکر است که این مشکل عامل اصلی بیماری‌های قلبی، عروقی، کلیوی، چشمی و حملاتی چون سکته مغزی و قلبی است.

نمک طبی چشمه حاوی حداقل ۱۰۰۰ میلی‌گرم کلسیم، ۲۰۰ میلی‌گرم منیزیم و ۳۰۰ میلی‌گرم پتاسیم است که افزایش فشار ناشی از مصرف اضافه نمک رو تعدیل می‌کنند.

مطالعات محققان دانشگاه ایندیانای آمریکا بر روی ۲۰۰۰ نفر نشان می‌دهد که منیزیم نقش کلیدی در کنترل فشار خون را دارد. این محققان نشان دادند که وجود منیزیم برای ۳۰۰ واکنش بیوشیمیایی در بدن ضروری است و مصرف روزانه ۳۰۰ میلی‌گرم پتاسیم نقش اساسی در کنترل این مشکل دارد.

با توجه به نتایج فوق باید گفت اگر چه باید در مصرف هر نوع نمک ، حتی نمک طبی و طبیعی چشمه نیز دقت کرد و بیش از اندازه مصرف نکرد اما جدا از خواص بیشمار آن، نسبت به نمک‌های تصفیه شده این مزیت مهم را دارد که افزایش فشار موجود در خون را بیشتر کنترل می‌کند.

❤ چشمه نمک زندگیه

هنوز امتیازدهی نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *شروع به تایپ کنید و برای جستجو Enter را فشار دهید